Bydliště: Studénka, Moravskoslezský kraj
Studium: VŠB-TU - dopravní technika – silniční vozidla
Stav: svobodný
Záliby: sport (lyžování, kolo)

Automobilovým soutěžím se už nějaký ten rok věnuji. Dříve jsem je sledoval jako divák. Od roku 2005 se rallye věnuji aktivně jako spolujezdec.

K rallye jsem se dostal díky shodě několika náhod. Jako člen fanclubu Romana Kresty (FFK) jsem se účastnil srazů na jeho podporu při startech v Mistrovství světa. Mezi touhle partou lidi byl i Jakub Denk, tehdejší promotér Českomoravského Poháru v rallye, a Petr Matějovský, se kterým jsem později vytvořil posádku. Petr se netajil touhou usednout za volant závodního vozu. V rámci ČMPR vznikal projekt na podporu mladých začínajících posádek a Petr se domluvil s Jakubem na účasti v tomto projektu. Jakub zprvu uvažoval, že by Petr vytvořil posádku se zkušeným spolujezdcem, aby mu dal rady do začátku, ale nakonec padla volba na mě. Zprvu mě to dost zaskočilo, ale teď jsem mu za to moc vděčný. Neměl jsem vůbec žádné zkušenosti, ale věděl jsem, do čeho jdu. Taková šance přichází jednou za život, a proto mé rozhodování bylo velice rychlé. Na začátek jsem dostal několik rad od Honzy Tománka, a za tuto pomoc mu děkuji.

První soutěží, která odstartovala mojí kariéru spolujezdce, byla Rallye Střela Kralovice. V mé první sezoně jsem odjel celkem dvanáct soutěží. Vyzkoušel jsem si, jak chutná úspěch, zažil první odstoupení, havárie. Rallye ECCE Homo jsem odjel společně se svým tehdejším týmovým kolegou Lukášem Veselým ve voze Škoda Fabia třídy A5. Ostatních soutěží jsem se účastnil spolu s Petrem Matějovským ve voze Honda Civic Vti připravované v dílnách Antonína Tlusťáka. Získal jsem vedle něj spoustu zkušeností. Umístili jsme se na konečném druhém místě ve třídě SA2 v seriálu závodů ČMPR. Společně jsme absolvovali i 3 významné soutěže, na které rád vzpomínám. Byla to Barum Rallye, OMV Waldviertel rallye v Rakousku a na konci sezóny Rallye Poreč v Chorvatsku, na kterou nás pozval známý soutěžní jezdec Andrej Jereb.

V roce 2006 jsem se účastnil šesti soutěží s pěti jezdci a navázal spolupráci s Egonem Smékalem ve voze Honda Civic Type-R (N3). Předal mi mnoho důležitých zkušeností. Společně jsme absolvovali i Barum Rallye 2007. Na konci sezony jsme se domluvili na společném startu s Antonínem Tlusťákem na sprintrally ve Vsetíně. Byla to pro mě premiéra v čistokrevném závodním voze Citroen Saxo Kit-Car, do závodů jsem vstupoval s respektem, ale postupně jsem „áčku“ přicházel na chuť. Nakonec jsme si ze Vsetína odvezli umístění v první pětce absolutně a první místa jak ve skupině A, tak i A6 a Junior2000. Pro mě to byla skvělá zkušenost, skvělý výsledek a dohoda s Antonínem na spolupráci v roce 2007, v němž jsme společně odjeli 6 závodů - jak MMČR, MČR, tak také šotolinový závod Mistrovství Evropy – Rally Poland.

Doposud mám na svém kontě 106 závodů z toho 24 startů na zahraničních soutěžích. Vystřídal jsem 15 jezdců a 15 závodních vozů (2, A6, A7, C3, N2, N3, N4, S20, S2000, SA1, SA2).